system

Odwieczny Wróg Pana Zastępów rośnie w siłę i Apokalipsa wydaje się nieunikniona. Siedmiu Patronów zsyła na świat anioły, by pokrzyżowały plany Wroga i zwyciężyły w krwawej walce z jego piekielnymi sługami. Jako pole bitwy wybrana zostaje Ziemia – świat stworzony przed eonami jako więzienie dla wszystkich niepokornych i niebezpiecznych istot, które sprzeniewierzyły się Najwyższemu. To ona stanowi wrota, przez które Wróg może wydostać się na wolność. Zaczyna się ostateczna rozgrywka…

W Armiach Apokalipsy gracze wcielają się w anioły, które na czas swojej misji przyjmują ludzkie kształty. Walczą ramię w ramię ze swymi współbraćmi, toczą epickie pojedynki na dachach budynków, infiltrują społeczność Skazanych, tropią Upadłych, aby odesłać ich z powrotem do piekieł oraz prowadzą polityczne rozgrywki z przedstawicielami innych Zakonów, aby zyskać wpływ na działania Świątyni. Ważnym elementem gry są tu interakcje społeczne pomiędzy postaciami graczy a Bohaterami Niezależnymi. Każdy anioł jest częścią społeczności, w której istnieją przyjaźnie, animozje, romanse czy rywalizacja. Postaci graczy to nie tylko nadnaturalne byty, obdarzone wielką mocą – to również żywe, czujące istoty, które przeżywają silne emocje i nawiązują relacje z innymi aniołami, Skazanymi, czy nawet ludźmi.

Mechanika Armii Apokalipsy opiera się przede wszystkim na wydawaniu punktów przez graczy. Rola kości jest ograniczona do minimum (korzysta się z jednej k6, wyłącznie podczas tzw. „Epickich Starć”, do których na sesji może w ogóle nie dojść). System był przygotowany z myślą o prowadzących, którzy mają już pewne doświadczenie z RPG (choć nie koniecznie jako Mistrzowie Gry) i graczach, którzy raczej są już po pierwszych sesjach w inne systemy (choć da się oczywiście, wprowadzić na sesje osoby zupełnie początkujące).

Armie Apokalipsy ukazały się lutym 2013 w formie drukowanej i miesiąc później w wersji PDF. Podręcznik podstawowy jest długi na 232 strony i zawiera wszystkie informacje by zacząć grę (zarówno jako gracz, jak i prowadzący). W czerwcu 2013 planujemy premierę pierwszego dodatku pt. „Hymn Zastępów”.

Informacje o tym, gdzie można nabyć podręcznik, znajdziecie w dziale „gdzie kupić”, po prawej stronie.