Psalmy Piekieł – postępy

kwi
14

W chwili kiedy piszę te słowa, domknęliśmy wreszcie kolejny rozdział podręcznika, który za chwilę poleci do redakcji. Prace cały czas trwają, ale nadal nie oddaliśmy tekstu do drukarni i podejrzewam, że nie uda się to wcześniej niż pod koniec miesiąca. Wiem, że to nie są wieści, które chcieliście usłyszeć i mogę Was tylko przeprosić – „Psalmy Piekieł” okazały się większym wyzwaniem niż „Hymn Zastępów” (który nawiasem mówiąc też miał wyjść w grudniu, a wyszedł w czerwcu). To dodatek, który nie tylko rozszerza informacje z podręcznika ale wprowadza też mnóstwo nowych elementów do świata. Naszym celem jest, żeby ta wiedza stanowiła ciekawe urozmaicenie, dawała nowe możliwości graczom i prowadzącym ale nie wywróciła całego świata Armii Apokalipsy do góry nogami. Dlatego po raz kolejny coś tam przerobiliśmy w rozdziale o Kręgach Piekła, żeby na pewno nie zniszczyć klimatu systemu. Najgorsze jest to, że od dawna wiemy, jak Piekło wygląda. Trudność polega na tym, żeby w odpowiedni sposób przelać to na papier.

Kolejny problem, który trochę nas spowalnia to równowaga rozgrywki. W „Psalmach” dostaniecie w ręce nowe, naprawdę potężne moce… za odpowiednią cenę. Chcemy, żeby stanowiły one dodatkową pokusę, niebezpieczną obietnicę potęgi ale nie element tak przerażająco silny, że rozniesie w pył układy sił w miastach i Świątyniach, założenia Kronik i zepsuje radość z rozgrywki. Dlatego, kiedy od testujących spływa do nas jakieś nowe zastrzeżenie (choć teoretycznie testy już skończyliśmy) zatrzymujemy się, starannie się mu przyglądamy i wprowadzamy ewentualne zmiany.

Najtrudniejsze jest już za nami, rozdziały o Upadłych i Grzechu wróciły z redakcji i czekają tylko na złożenie z resztą tekstu. Rozdział o potencjalnych układach Upadłych w mieście jest wreszcie gotowy (to o nim pisałem na początku) i mam nadzieję, że do końca tygodnia dołączy do niego Piekło i nowe cechy postaci. Wtedy zostanie tylko rozdział o prowadzeniu, który nadal czeka na wersję finalną, bo musi odpowiadać temu, co znajduje się w pozostałych częściach podręcznika.

Wierzę, że przygotowujemy dla Was fajny dodatek, który może dać kupę frajdy grającym i prowadzącym. Ale muszę znowu prosić Was o trochę cierpliwości, żebyśmy mieli pewność, że oddajemy w Wasze ręce coś wartościowego i przemyślanego, pozbawionego błędów, niedopatrzeń czy nieścisłości, które mogłyby rozwalać rozgrywkę. W tej chwili zakładam, że uda nam się dostarczyć podręcznik do sklepów w drugiej połowie maja. Jak zwykle – żadnych obietnic, sami widzicie jak to wygląda.

 

PS: Jeżeli chcecie pozostać „w kontakcie” ze światem Armii Apokalipsy, zerkajcie na nasz profil na Facebooku. Wrzucamy tam inspiracje, dodatkowe informacje (ostatnio np. część ilustracji do „Psalmów”).

 

Jedna odpowiedź do wpisu “Psalmy Piekieł – postępy”

  1. Jędrzej pisze:

    Jak tam postępy?

Zostaw odpowiedź

Anti-Spam Protection by WP-SpamFree