Psalmy Piekieł – postępy prac i informacje

mar
4

Ci z Was, którzy śledzą nasz profil na FB zapewne wiedzą już, że ostatnie kilka dni upłynęło nam w całości pod znakiem Psalmów Piekieł. Wczoraj na spokojnie przejrzeliśmy wszystko, co jest gotowe i przygotowaliśmy dalszy plan działania.

Sytuacja wygląda następująco. Mamy już ostateczny kształt podręcznika, jeżeli chodzi o podział na rozdziały i zakres treści, które się w nim znajdą. Mniej więcej połowa tekstów jest skończona i może trafić do redakcji. Reszta wymaga jeszcze poprawek, dopisania czegoś tu i ówdzie, a jeden rozdział (część dla MG) mocniejszej pracy (bo odnosi się mocno do reszty podręcznika, więc musi uwzględniać zmiany w jego kształcie).

O to, o czym będziecie mogli przeczytać w Psalmach Piekieł (to się już nie zmieni):

1. Dużo informacji na temat Grzechu i grzeszenia. Dowiecie się trochę więcej to tym, jak „działają” grzechy w świecie gry, na czym polega spowiedź i pokuta za nie. Do tego otrzymacie trochę dodatkowych zasad, które pozwolą Waszym postaciom grzeszyć łatwiej, szybciej i przyjemniej oraz sprawią, że Grzech będzie odgrywał większą rolę fabularną podczas sesji.

2. Upadli, Upadli i jeszcze raz Upadli. To chyba nie jest niespodzianka, ale sporo miejsca poświęciliśmy w podręczniku sługom Wroga. Nie przygotowaliśmy ich jako nowej frakcji do grania (wielokrotnie zresztą informowaliśmy, że nie mamy takich planów), ale przygotowaliśmy opis poszczególnych frakcji, które walczą po stronie ciemności, sposobów w jaki infiltrują Świątynie oraz listę najbardziej znanych anielskich tajnych stowarzyszeń, które działają niekoniecznie po stronie Patronów.

3. Piekło. To też chyba nie jest zaskoczenie. Czas odsłonić przed Wami sekrety Piekieł, faktyczny podział na Kręgi oraz dać Waszym postaciom szansę na zejście do Dominium Wroga (i, w miarę możliwości – na powrót). Informacje mogą okazać się przydatne dla graczy i MG, zwłaszcza, że Pierwszy Krąg może znajdować się bliżej, niż sądzicie…

4. Nowe cechy postaci, czyli rozdział, który pojawił się w Hymnie Zastępów. Siedem nowych, „grzesznych” Charyzmatów, moce Wroga (których przy pewnym wysiłku Wasze anioły też będą mogły się nauczyć), nowe Stygmaty Kardynalskie i Atutu. A do tego znacznie dokładniej rozpisane zasady Azylów (które tak naprawdę znajdują się… w Piekle).

5. Dziewięć różnych gotowych układów sił Wroga w mieście. Coś trochę jak „21 Świątyń” z Hymnu Zastępów, czyli opisy, które powinny pomóc prowadzącym wyobrazić sobie, jak Upadli mogą działać w praktyce, albo też posłużyć jako gotowy element do wplecenia w Kronikę. Docelowo (po Apokryfach i Objawieniach), chcemy, żeby Mistrzowie Gry chcący projektować miasta szybko i wygodnie, mogli korzystać z takich gotowych klocków (Świątynia z Hymnu Zastępów, Upadli z Psalmów Piekieł i Skazani wraz z Karnawałem z Apokryfów i Objawień).

6. Rozdział dla MG, w którym staramy się pokazać, jak wykorzystywać wszystkie znajdujące się w nowym podręczniku informacje, jak wprowadzać wątki Upadłych i jak wodzić postacie graczy na pokuszenie.

 

Celujemy w mniej więcej taką samą objętość i cenę jak Hymn Zastępów. Mam nadzieję, że dodatek przypadnie Wam do gustu.

 

Teraz terminy. Jak zawsze nic nie jest jeszcze ostatecznie pewne (terminu będziemy pewni dopiero w dniu, kiedy podręczniki trafią do sprzedaży), ale:

– Chcemy oddać podręczniki do drukarni w pierwszym tygodniu kwietnie (może, bardzo może w ostatnim tygodniu marca).

– Druk z wysyłką powinien zająć tydzień (ale potrafi i dwa tygodnie, jak utkniemy w kolejce).

– Czyli podręcznik w sprzedaży powinien się pojawić w drugiej połowie kwietnia (ale trudno powiedzieć, czy bliżej 15-tego czy 30-tego).

Oczywiście pamiętajcie, że zawsze mogą nam się przytrafić jeszcze jakieś obsuwy – postaramy się informować o nich na bieżąco.

 

No dobrze, to już chyba wszystko – jakieś pytania, wątpliwości? :-)

 

 

Odpowiedzi: 3 do wpisu “Psalmy Piekieł – postępy prac i informacje”

  1. Beamhit pisze:

    Będzie PDF? Chociaż dla wybranych? :P

  2. ellentir pisze:

    Ależ wszyscy fani Armii Apokalipsy są wybrani. PDF na pewno pojawi się w wersji płatnej na CDP.pl i pewnie znowu pomyślimy nad jakąś tańszą wersją dla posiadaczy podręcznika (tu znowu głównym problemem jest logistyka, jako że to nie od nas będziecie kupować fizyczny podręcznik). Coś na pewno uda się zrobić. :-)

  3. Skreng pisze:

    A kiedy planujecie pokazać okładkę i przykładowe strony z podręcznika?

Zostaw odpowiedź

Anti-Spam Protection by WP-SpamFree