Wpis spóźniony o jakiś miesiąc

sty
19

Obiecałem sobie, że nie napiszę nic nowego na blogu, dopóki nie będę miał do przekazania jakichś konkretnych informacji. Ale trwa to tak długo, że postanowiłem daną sobie obietnicę złamać (nie pierwsza i nie ostatnia) i dać Wam znać, co i jak. Oto więc, jak przedstawia się sytuacja na dzień dzisiejszy.

 

Psalmy Piekieł – nadal się piszą. To dla nas wyjątkowo trudny dodatek, bo i temat Wroga w Armiach Apokalipsy jest niełatwy. W grudniu wywaliliśmy kolejną wersję dodatku i zostały z tego pojedyncze teksty, które pasowały do nowej koncepcji. Zaletą sytuacji może być tylko to, że przy okazji powstaje sporo materiałów, które przydadzą się do kolejnych dodatków po obróbce. Początkowo miały trafić do Psalmów, ale już nie pasują, więc część z nich załapie się do kolejnego dodatku (pod roboczym tytułem „Apokryfy i Objawienia”), a część jeszcze gdzie indziej.

 

Gdzieś tam równolegle powstaje wersja AA na silniku AW. Nadal nie wiem, czy kiedykolwiek to wydamy, czy też pozostaje naszą zabawką na te momenty roku, kiedy nie mamy siły na pisanie scenariuszy i tworzenie godzinami Kronik. W każdym razie piszemy to tak, jakby kiedyś miało być wydane, więc to nie zbiór luźnych notatek, ale podręcznik pisany otwartym tekstem.

 

No i, żeby tak o czymkolwiek nowym napisać, tłumaczymy na polski „Monsterhearts” – system, który uważam za jedno z najlepszych RPG na świecie a może wręcz numer jeden wśród gier fabularnych. Jako, że mamy prawa do wydania go w Polsce, to po zakończeniu tłumaczenia (gotowe mamy na razie 2/3 tekstu) przyjdzie czas na redakcję i pewnie będziemy to chcieli wydać. Ale kiedy, pojęcia nie mam – super byłoby w tym roku.

 

Metod nie zmieniamy, czyli nadal wydajemy klasycznie, bez zbiórek społecznościowych.

 

Ach, zapomniałbym – Poza Czasem też doczekało się zupełnie nowej mechaniki i filozofii rozgrywki – nie tak trącącej myszką jak pierwsza edycja, ale też nie tak bardzo indykowatej, żeby zniechęcić tradycjonalistów. Na razie trwają testy, poprawiamy, podkręcamy i zobaczymy, co z tego wyjdzie. Tu na pewno nie ma jeszcze miejsca na żadne daty.

 

Tak jak pisałem na początku – wielu konkretów dla Was dzisiaj nie mamy, przepraszam. Jak tylko będę miał jakieś bardziej szczegółowe informacje, dam znać. W razie czego, pytajcie śmiało w komentarzach. :-)

 

Odpowiedzi: 4 do wpisu “Wpis spóźniony o jakiś miesiąc”

 1. Seji pisze:

  PC2 – no, nareszcie. :D

 2. Jędrzej pisze:

  Dobrze wiedzieć, że coś się dzieje.

 3. Skreng pisze:

  Kiedy oficjalnie podacie datę premiery?

 4. ellentir pisze:

  Odpowiedź jest prosta: Kiedy będziemy jej pewni. W sytuacji, kiedy przebudowujemy dodatek nie jestem w stanie napisać konkretu. Mogę powiedzieć że spodziewam się, że dodatek trafi do sklepów najpóźniej w marcu. Ale to tak naprawdę spekulacje. Jak pójdzie super, to wyrobimy się w lutym, a jak pójdzie beznadziejnie, to i na marzec nie skończymy…

Zostaw odpowiedź

Anti-Spam Protection by WP-SpamFree