RWBY, małe opóźnienie i hint

sie
25

To będzie krótki wpis z maleńkim, tyci tyci hintem na przyszłość.

Najpierw przeprosiny. Nie wyrobiłem się z ostatnią częścią wpisu o BDSM w Armiach Apokalipsy. Myślę, że będzie gotowy na jutro, w każdym razie znajdzie się on na blogu, jak tylko skończę pisać i ktoś go przejrzy. Przepraszam najmocniej.

 

Teraz mała polecanka. Pamiętacie jak dawno tematu polecałem wam Dead Fantasy jako pokazówkę anielskich możliwości? Człowiek, który był odpowiedzialny za stworzenie tamtej serii (Mounty Oum), w zeszłym roku przygotował nowy projekt. RWBY to serial z kilkuminutowymi odcinkami (obecnie trwa druga seria), opowiadający o młodych dziewczynach szkolących się na zabójczynie potworów. Choreografia i dynamika walk jest jeszcze lepsza niż w Dead Fantasy, a do tego sceny dziejące się w mieście mają klimat bardzo bliski Armiom Apokalipsy. Sami się zresztą przekonajcie, zerknijcie na jedne z trailerów. Nie widziałem klipu, który lepiej pokazałby scenkę pt. „młoda Harielitka wchodzi do klubu Skazanych”.

 

 

Tylko, żeby nie było, że nie ostrzegałem. Poza niesamowitymi scenami walk, serial przepełniony jest nastoletnią dramą bohaterek. Zupełnie jakby ktoś połączył część estetyki i poziom mocy Armii Apokalipsy z Monsterhearts. Zresztą te systemy za jakiś czas powinny mieć ze sobą trochę wspólnego. :-)

A tutaj znajdziecie wszystkie odcinki serialu.

 

 

Odpowiedzi: 4 do wpisu “RWBY, małe opóźnienie i hint”

 1. Jędrzej pisze:

  Filmik w linku pod „tu znajdziecie wszystkie odcinki serialu to jakaś parodia halo. Nie wiem czy to o to chodziło…

 2. ellentir pisze:

  Dzięki za informację, już poprawiłem link. Strona Rooster Teeth ma zdaje się paskudną przypadłość, ustawiania aktualnie najnowszego filmu, niezależnie od tego, w który link się kliknie. Ale teraz powinno być ok. :-)

 3. Jędrzej pisze:

  Dzięki za wskazanie serialu. Sztywniaki mogą mówić, że jestem za stary na to, ale bardzo mi się podoba.
  Dzięki również za poprawiony link.

 4. […] twórcy Armii Apokalipsy w swoich wpisach odwoływali się też do jego dzieł, jak Dead Fantasy i RWBY. Ba, ostatnio nawet podczas luźnej rozmowy ze znajomym dostałem tekstem “fajny serial […]

Zostaw odpowiedź

Anti-Spam Protection by WP-SpamFree