Siedmioro wspaniałych: Zeruelici cz. II

gru
9

Kontynuujemy naszą galerię zeruelickich bohaterów z seriali. Kolejnych możecie spodziewać się jutro i pojutrze.

 

Uwaga: w naszej serii piszemy o bohaterach w takiej wersji, w jakiej na początku pojawili się w serialach, żeby nie psuć zabawy tym, którzy dopiero zamierzają owe seriale oglądać.

 

Jax Teller (Sons of Anarchy): zbuntowany książę

jax

Syn pierwszego prezesa MC trwa u boku swojego ojczyma, namaszczony, by kiedyś samemu zostać przywódcą grupy. Nie dajcie się zmylić motorom, tatuażom i skórzanym kurtkom – Jax to archetypiczny Zeruelita i nie potrzebuje do tego arystokratycznych manier, limuzyn i balów dobroczynnych. To człowiek, dla którego władza jest naturalnym dziedzictwem, którego wysokiej pozycji nikt nie kwestionuje nie tyle dla tego, że ciężko o nią walczy, ile dlatego, że przywództwo zwyczajnie mu się należy. Jednocześnie ma on w sobie wiele młodzieńczego buntu i idealizmu. Wierzy, że kiedyś będzie w stanie zmienić swoją społeczność, przywrócić jej ideały i zaczytany w dziennikach ojca przygotowuje się na ten moment.

Właściwie, postać Jaxa nadaje się na kilka różnych archetypów Bohaterów Niezależnych, w zależności od tego, które z jego cech chcielibyście podkreślić. Po pierwsze, ciekawa jest już sama estetyka takiej postaci. Zeruelita w zupełnie niezeruelickim stylu. Arystokrata i władca z dziarami, gangerską biżuterią i w skórzanych kamizelkach. Na sesji mógłby być idealną ilustracją tego, że to nie szata stanowi o przynależności do tego Zakonu. Wszystkie jego działania powinny być naznaczone jego „zeruelickością”. Nawet jeżeli w ten sposób o sobie nie myśli, będzie czuł się młodym władcą, jest gotowy na branie na siebie odpowiedzialności za pozostałych, myśli o swoim otoczeniu jako o własnej domenie, którą może rozporządzać, ale również musi się opiekować.

Jax to również doskonały materiał na zeruelickiego buntownika. Jednego z młodych, którzy nie akceptują istniejącego status quo, utrzymywanego przez zakonną starszyznę. Dajcie takiej postaci jakąś sprawę, o którą będzie mogła walczyć, wszystko jedno, czy będzie to kwestia związana ze stylem sprawowania władzy w Świątyni lub Zakonie, z Wychowankami, czy z podejściem do jakiejś istotnej kwestii w mieście. Pamiętajcie, że nie pójdzie ona drogą delikatnej dyplomacji i subtelnej polityki. Droga tego bohatera to agresja, przemoc, pojedynki. Przepełnione gniewem Erelim wydają się dla niego idealnym Chórem. Tylko nie zróbcie z niego prostaka i zwykłego oprycha. Pamiętajcie, chociaż zbuntowany, ten Bohater Niezależny to nadal książę.

Ciekawe są również relacje rodzinne Jaxa, tutaj jednak musimy wykazać się większą kreatywnością. Brak dzieci pośród aniołów sprawia, że trzeba umiejętnie adaptować wszelkie wątki oparte na rodzicielskich zależnościach. Z ojca tej postaci musielibyśmy zrobić jej mentora, obecnie już nieżyjącego. Może był jego Templariuszem i Komturem Świątyni jednocześnie? Obecny Komtur przejął nad nim opiekę i uczynił go pełnoprawnym Templariuszem oraz namaścił na swojego następcę? A może był on wręcz powiązany z poprzednim Egzarchą, który zginął w walkach z Upadłymi? Miał opinię jego ulubieńca i najlepszego ucznia, dlatego wszyscy wiążą z nim wielkie nadzieje i darzą szacunkiem?

 

A Wy? Macie jakiś inny pomysł na wprowadzenie takiej postaci do Kroniki?

 

Odpowiedzi: 2 do wpisu “Siedmioro wspaniałych: Zeruelici cz. II”

  1. Beamhit pisze:

    A właśnie, zawsze mnie to nurtowało, a jakoś nie zauważyłem takiej wzmianki w podręcznikach. Co jeżeli anioł posiada dzieci nim się przebudził?

  2. ellentir pisze:

    Cóż, anioł jak najbardziej może mieć dzieci sprzed przebudzenia. Nie ma w tym wypadku żadnych odgórnych zasad, dotyczących właściwego postępowania. Większość Zakonów zajmowanie się dziećmi uznałaby za pewne za szkodliwe, gdyż odwraca uwagę od właściwych zadań skrzydlatych, ale tylko niektóre kategorycznie zabroniłyby kontaktu z dziećmi (Raguelici w pewnych wypadkach mogliby się pewnie posunąć do jeszcze bardziej drastycznych rozwiązań).

Zostaw odpowiedź

Anti-Spam Protection by WP-SpamFree