Siedmioro wspaniałych: Raguelici cz. II

gru
18

Bez zbędnych wstępów, prezentujemy kolejną postać z Zakonu Raguela. :-)

 

Uwaga: w naszej serii piszemy o bohaterach w takiej wersji, w jakiej na początku pojawili się w serialach, żeby nie psuć zabawy tym, którzy dopiero zamierzają owe seriale oglądać.

 

Louis Litt (Suits): koszmarny przełożony

louis

Louis z pewnością nie jest najsympatyczniejszą osobą na świecie. To dosyć zarozumiały człowiek, który wymusza na innych swoją wolę, uciekając się do gróźb i podstępów. Nawet podczas niezobowiązującej rozmowy z szefem, jego podwładnym serce potrafi podejść do gardła. Nic dziwnego, że to właśnie do jego obowiązków należy trzymanie w ryzach młodszych pracowników w kancelarii.

Nie wszyscy Raguelici muszą być zaraz mięśniakami. Siłę można pojmować inaczej. Spróbujmy stworzyć postać na bazie Louisa. Oczywiście, musi mieć w miarę wysoką pozycję, chociaż nie trzeba przesadzać – Archont o takim usposobieniu byłby już jak najbardziej na miejscu. To będzie anioł, który działa zgodnie ze wszystkimi raguelickimi normami. Szanuje wyłącznie silniejszych od siebie, chociaż i ich pozycje jest gotów podważyć, jeżeli tylko zobaczy jakieś oznaki słabości. Wobec tych, którzy znaczą mniej niż on, nie ma żadnej litości. Oczekuje szacunku i bezwzględnego posłuszeństwa. Chętnie też urządza różnego rodzaju pokazy siły, żeby podkreślić swoją pozycję.

Rzecz w tym, że nasz Raguelita dokonuje tych wyczynów  bez uciekania się do tłuczenia wszystkich wokół siebie. Zamiast tego działa przy użyciu gróźb, podłych, choć w gruncie rzeczy dosyć prostych intryg oraz wykorzystywania praw Świątyni i swojej pozycji, by osiągnąć wszystko to, na czym mu zależy. Raguelickie metody, ale już nie koniecznie typowo raguelickie środki. Ot, anioł siły w garniturze. I tylko naturalna sympatyczność na typowym dla tego Zakonu poziomie. :-)

 

Jedna odpowiedź do wpisu “Siedmioro wspaniałych: Raguelici cz. II”

  1. Anael pisze:

    Fajnie że Luis się pojawił, choć lepszym Raguelitą byłby Harvey Specter. Luisa widzę bardziej w roli Uzjelity.

Zostaw odpowiedź

Anti-Spam Protection by WP-SpamFree