Zakon Raguela, iteracja druga

lip
26

Wbrew pozorom grzech nie jest tylko ludzką domeną. Anioły również mają swoje prawa oraz Przykazania i niestety wielu zdarza się je łamać. Grzech to nie tylko wystąpienie przeciw Najwyższemu, to także wyłom, przez który Nieprzyjaciel może łatwiej dostać się do umysłu i duszy. Takie postępki osłabiają więc nie tylko anioła, ale całą Świątynię. Archanioł Raguel powołał swój Zakon, aby podległe mu Zastępy dbały o czystość i niezłomność swych braci, a w razie potrzeby umiały wykryć grzech i ukarać go z całą surowością.

Raguelici nie tolerują słabości, zarówno w swoich szeregach, jak i pośród pozostałych Zakonów, dlatego poddają anioły nieustannym próbom, które mają sprawdzić ich siłę i wierność zasadom. Raguelita, który nie sprostał powierzonemu zadaniu lub zawiódł przełożonych w inny sposób, traktowany jest z pogardą. Aby odzyskać szacunek współbraci, musi dokonać jakiegoś imponującego czynu i udowodnić swoją wartość. Także grzeszne anioły nie mogą liczyć na dobre traktowanie. Raguel nie potrafi przebaczać, pokuta jest jedynym sposobem na zmycie winy.

Zakon działa w sposób, postrzegany przez innych jako bezwzględny i brutalny – wszystkie chwyty są dozwolone, tak długo, jak nie przekracza się zasad, wyznaczonych przez Przykazania. Niektórzy twierdzą, że Zakon Raguela wszędzie dostrzega grzech – w aniołach, ludziach i Skazanych. Ich pogarda dla słabych istot jest aż nadto widoczna, świat postrzegają jako brudne, skalane miejsce, nie godne światła Najwyższego, więzienie dla najgorszych grzeszników i podłych kreatur, które sprzeniewierzyły się Panu. Ludzie zaś to tylko zepsuty mechanizm, który zawiódł, gdy był najbardziej potrzebny. Jedyna ostoja piękna i światła Pana to anielskie Świątynie, dlatego Zakon zrobi wszystko, aby tego miejsca nie dosięgło zepsucie.

Raguelici nie znają litości, bez wahania zabijają tych, którzy stają im na drodze, stosują też często groźby i tortury, aby wydobyć od podejrzanych przyznanie się do winy. Pozostałe anioły starają się schodzić im z drogi, a grzesznicy drżą na myśl o ich Sędziach i Egzekutorach. Cieszą się jednak przy tym szacunkiem, gdyż ich skuteczność i niezłomność jest wręcz legendarna.

 

Zostaw odpowiedź

Anti-Spam Protection by WP-SpamFree