Anielskie Chóry

lip
5

O ile Zakon danego anioła mówi wiele o wpojonej mu ideologii i przekonaniach, Chór jest bardziej odpowiednikiem ludzkiej duszy i w znacznie większym stopniu stanowi odbicie jestestwa. Gracz wybiera dla swojej postaci jeden z sześciu Chórów:

Chayotim

Urodzeni przywódcy, którzy swoją wiarą i charyzmą są wstanie natchnąć innych. W chwili próby to właśnie oni nie tracą zimnej krwi i wskazują pozostałym drogę.

Charyzmaty Chóru: Głos Pana, Nietykalność

Elohim:

Anioły, będące odbiciem piękna samego Stwórcy, które zostały tu zesłane, by na nowo rozbudzać w zagubionych miłość do Jedynego.

Charyzmaty Chóru: Niebiańskie Piękno, Światło Pana

Erelim

Przepełnione słusznym gniewem anioły, które kierują się wewnętrzną furią równie często w konfrontacjach fizycznych, co społecznych.

Charyzmaty Chóru: Niepowstrzymany gniew, Święty Rozkaz

Hashmallim

Bestie burzy zsyłane w dawnych czasach na świat, by przez zniszczenie, strach, grozę i wstyd sprowadzać niewiernych na słuszną drogę.

Charyzmaty Chóru: Wysłannik Burzy, Prawdziwe Przerażenie

Malakhim

Przebiegłe anioły, które poprzez manipulację i wpływanie na innych potrafią niezwykle skutecznie osiągać swoje cele.

Charyzmaty Chóru: Wyznanie win, Zamysł Boży

Ophanim

Łatwo wtapiający się w tłum, zdający się ulegać ciągłym przemianom Ophanim używają subtelnych i nieszablonowych rozwiązań tam, gdzie nie pomogła brutalna siła.

Charyzmaty Chóru: Przeistoczenie, Poskromienie

Seraphim

Prastare anioły, które przepełnione są przeznaczonym dla ich wrogów jadem. Każdy oddech, słowo i gest Seraphim rozprzestrzenia truciznę.

Charyzmaty Chóru: Zły Duch, Niebiańska Maska

 

Odpowiedzi: 4 do wpisu “Anielskie Chóry”

 1. Seji pisze:

  A bedzie cos o http://en.wikipedia.org/wiki/Christian_angelic_hierarchy ? Zebym mogl sie napawac sie napawac tytulem jednego z najlepszych odcinkow „Millennium”: „Powers, Principalities, Thrones and Dominions” :> Choc widze, ze czesc sie pokrywa, przynajmniej nazwami.

 2. ellentir pisze:

  Owszem, ta hierarchia będzie ważna, jednak anioły na ziemi, niezależnie od Chóru stoją wszystkie na jednym jej poziomie. Istnieje możliwość „przyzywania” na pomoc bardziej potężnych bytów z raju, jak Trony czy Potęgi – mamy do tego nawet osobną moc.

  Chóry w naszej wersji są bliższe hierarchii hebrajskiej niż chrześcijańskiej, chociaż pozwoliliśmy sobie na daleko idące poprawki :-)

 3. thilnen pisze:

  Zresztą anioły w AA nie są dokładnie takimi istotami, jak wyobrażają sobie je ludzie. Nie wyznają/nie działają w myśl żadnej religii, bo religie są dla ludzi i wszystkie tak samo się mylą. Niebo, Bóg, archanioły – to wszystko pojęcia tak abstrakcyjne, że z punktu widzenia Ziemi nie można ich pojąć.

 4. Seji pisze:

  Dziekuje. :D Czekam na wiecej.

Zostaw odpowiedź

Anti-Spam Protection by WP-SpamFree