Społeczność Aniołów

mar
10

Jedną z ważnych idei, która przyświeca nam podczas tworzenia Armii Apokalipsy, jest napisanie systemu, który z jednej strony umożliwi granie typowych ‚sesji akcji’, pozostawiając jednak dużo, dużo miejsca na wątki społeczne. Nie mam tu na myśli aniołów godzinami wpatrujących się sobie czule w oczy i kontemplujących ich smutny los narzędzi Pana. Wątki społeczne mogą być równie dynamiczne i emocjonujące co pościgi po dachach wieżowców i krwawe starcia ze sługami Antychrysta!

Społeczność Aniołów w danym mieście bardziej przypomina bulgoczący od napięć i emocji kocioł niż idylliczną sielankę. Sprzeczne interesy Hufców krzyżują się w  centralnym, najważniejszym miejscu danej grupy –  Świątyni. Świątynie to jedyne miejsca, gdzie anioł może poprzez modlitwę odnowić więź ze swoim Patronem – jednym z siedmiu archaniołów, którzy utworzyli Zakony. Takie miejsca są szalenie cenne również dlatego, że spotyka się je dosyć rzadko. Niewiele miast posiada więcej niż jedną Świątynię, znakomita zaś większość nie posiada ich wcale.

Z racji rzadkiego występowania uświęconych miejsc Zakony muszą dzielić się dostępem do Świątyń. To właśnie grupa aniołów z różnych Zakonów, skupiona wokół jednej Świątyni stanowi trzon społeczności w kronice Armii Apokalipsy. Egzarcha świątyni będzie więc dla postaci graczy równie ważnym przełożonym co Generał ich Zakonu. Grupa najważniejszych aniołów w Świątyni tworzy Konklawe – rodzaj rady starszych, która w niektórych sytuacjach decyduje wspólnie o losach społeczności. Jednocześnie w każdym z Zakonów istnieje kapituła, a więc skupiona wokół Generała elita danej frakcji, która ma istotny wpływ na jej działania. Taka podwójna hierarchia sprawia, że mniej znaczące anioły mogą często znaleźć się w sytuacji, gdy muszą wybierać między interesem Świątyni a swojego Zakonu.

Anioły zostały zesłane na świat by stać się zbrojnym ramieniem Pana, dlatego anielska hierarchia opiera się na rządach silnej ręki i konsekwentnie egzekwowanych rozkazach. Od podległych oczekuje się bezwzględnego posłuszeństwa ich bezpośrednich przełożonym oraz wykonywania poleceń bez szemrania. Jednocześnie jednak przecinające się różne strefy wpływów i chwilami zagmatwane reguły, wraz ze z nieraz stojącymi ze sobą w sprzeczności interesami Świątyni i Zakonów czynią tę społeczność doskonałym polem dla wszelkiej maści intryg. Opresyjność systemu i surowość kar po prostu czyni intrygi bardziej ryzykownymi.

 

Zostaw odpowiedź

Anti-Spam Protection by WP-SpamFree